Najlepsze rozwiązania do garderoby: Organizacja ubrań i dodatków z klasą

Artykuł:

Garderoba to nie tylko miejsce służące do przechowywania ubrań i dodatków, ale również przestrzeń, w której powinno panować poczucie spokoju i harmonii. Efektywna organizacja garderoby pomaga nam zaoszczędzić czas i pieniądze, a także pozwala na utrzymywanie w porządku naszych ulubionych elementów garderoby. W poniższym artykule podpowiemy, jakie są najlepsze rozwiązania do garderoby, które pomogą w utrzymaniu klarowności oraz stylowego wyglądu naszej przestrzeni przechowywania.

 1. Dobieranie odpowiednich mebli i akcesoriów
  Dobrze dobrane meble i akcesoria to klucz do utrzymania porządku w garderobie. W zależności od ilości miejsca, jakie posiadamy, warto rozważyć rozwiązania takie jak szafy z drzwiami przesuwnymi, otwierane drzwiami lub półotwarte. Odpowiednia ilość półek, drążków na wieszaki, szuflad i koszyków pozwala na efektywne przechowywanie ubrań i dodatków. Warto pamiętać, że szafki na buty powinny być umieszczone na dole garderoby, a półki na górze – dla rzeczy, które stosujemy jedynie od czasu do czasu.

 2. Trzymanie rzeczy w porządku
  Kluczem do utrzymania porządku w garderobie jest regularne trzymanie rzeczy w porządku. Odpowiednia organizacja ubrań i dodatków jest kluczowa. Aby ułatwić sobie tą pracę, warto postawić na takie rozwiązania, jakie pomogą w segregowaniu rzeczy. Polecanymi akcesoriami są np. kosze, kubki na biżuterię, wieszaki na paski i apaszki czy haki na torebki. Warto również pamiętać o dobrze widocznym oznakowaniu opisu zawartości szuflad, pudełek oraz kubków.

 • Trzeba także pamiętać o regularnym praniu i prasowaniu ubrań, a jeśli rzeczy są uszkodzone – oddajmy je do naprawy lub usuwamy je w sposób zgodny z ideą zero waste.
 1. Minimalistyczny szyk
  Minimalizm to ideologia, która staje się coraz bardziej popularna wśród koneserów eleganckiej garderoby. Minimalistyczne rozwiązania w organizacji garderoby skupiają się na przede wszystkim na zachowaniu porządku. Podstawą jest to, aby w garderobie znajdowały się tylko niezbędne rzeczy. Tym samym króluje tam właściwie tylko kilka dobrych jakościowo elementów garderoby, minimalistyczne akcesoria oraz czysta linia w szafce.

 2. Przysłowiowe drugie życie
  W sytuacji, gdy nasza garderoba pełna jest elementów, które nie służą już naszym potrzebom, warto pomyśleć o ich dalszym życiu. Przykładamy tutaj uwagę do idei slow fashion – dbałości o naszą garderobę oraz ekologię. W tym przypadku można zdecydować się na metody, takie jak refashioning czy upcycling. Refashioning polega na przekształcaniu dawnych elementów garderoby, takich jak sukienki czy kurtki, w nowoczesne i modne dodatki do naszych ubrań, np. krawaty czy chusty. Upcycling to z kolei nieco bardziej ekscytujący proces, w którym wykorzystuje się różne elementy do stworzenia czegoś zupełnie nowego – np. z niewielkich skrawków tkaniny tworzy się modne torby.

-Warto także przemyśleć, jakie rzeczy rzeczywiście są nam potrzebne i co będziemy rzeczywiście nosić. Decydując się na nowe zakupy warto kierować się ideą jakości, nie ilością, a dobrej jakości rzeczy służą nam przez długie lata.

 1. Zadbaj o to, aby styl był dla Ciebie ważny
  Ostatni, ale nie mniej ważny punkt – warto pamiętać, że organizacja garderoby to nie tylko pilnowanie porządku, ale również troska o korzystny aspekt wizualny. Wylegujące się tam podręczne plecaki ucierające o tłuste nie oklejone kawą ciuchy są pewno marzeniem dla szeryfa filiżanki, ale dla Ciebie, niezbyt odpowiednią kreacją na konferencję przedsiębiorców. Dlatego wieczorne sesje z porządkiem warto łączyć z paroma motywującymi godzinami spędzonymi na przeglądaniu inspirujących kanapowych magazynów.

Podsumowując, niezależnie od naszych upodobań, warto zadbać o przestrzeń, w której przechowujemy swoje ubrania. Odpowiednia organizacja w garderobie pomaga nam w codziennych rytuałach, jak również może wpłynąć na nasze samopoczucie. W jego efekcie to dodatkowa motywacja do bycia jeszcze lepiej zorganizowanym, a także pięknie ubranym w nasze ulubione elementy garderoby.

You may also like...