14 pomysłów na wykorzystanie palet w ogrodzie!

Palety mogą okazać się bardzo uniwersalnym materiałem, o ile mamy ciekawy pomysł jak je wykorzystać. Świetnie sprawdzają się w ogrodzie, gdzie możemy wykonać z nich przeróżne meble i akcesoria. Przedstawiamy najlepsze pomysły z palet do ogrodu!

Co można wykonać z palet?

Możliwości są w zasadzie nieskończone, o ile mamy nieco kreatywności i wolnego czasu. Możemy wykonać z nich przeróżne krzesła, stoliki czy organizery na narzędzia ogrodnicze. Oto kilka z naszych propozycji.

Pomysły z palet do ogrodu

1. Dodając do palet kilka haczyków oraz 4 kółka, możemy wykonać prosty stolik na narzędzia ogrodowe czy przybory do grillowania.
2. Z 2 palet można też zrobić świetną huśtawkę z oparciem, o ile mamy miejsce, w którym będziemy mogli ją zawiesić.
3. Jeśli mamy do dyspozycji większą ilość palet, możemy zrobić z nich kosz plażowy.
4. Z pojedynczej palety można też zrobić warzywniak, poprzez sypanie ziemi do środka i zasadzenie roślin w przerwach pomiędzy deskami.
5. Dzieci z pewnością ucieszą się z małego domku wykonanego z palet.
6. Po dodaniu kółek i kierownicy, spadek może powstać pojazd dla dzieci, a nawet autobus.
7. Możemy też wykorzystać klasyczny pomysł i stworzyć zestaw wypoczynkowy, który będzie składał się z siedzisk i stolika.
8. Łącząc kilka palet razem, możemy wykonać efektowny kwietnik.
9. Wycinając okrągłą dziurę w środku palety możemy umieścić w niej metalową misę, która będzie pełnić rolę grilla albo małego ogniska.
10. Stawiając palety pionowo, możemy wykorzystać je jako ogrodowy barek. Będzie to prawdziwy hit na imprezach.
11. Palety mogą też zostać wykorzystane w ogródkach restauracyjnych do wykonania zestawów składających się z krzeseł i stolików.
12. Możemy też wykorzystać je do podzielenia przestrzeni w ogrodzie jako pergole lub ścianki działowe.
13. Z łatwością można też połączyć dwie palety razem i stworzyć narożnikowe ścianki, które świetnie sprawdzą się w rogach tarasu.
14. Ogrodnikom przyda się też stolik ogrodniczy wykonany spa red, można wykorzystać do przechowywania wszelkich narzędzi potrzebnych do pracy przy roślinach.

You may also like...