Jakie wybrać ozdoby do domu z metalu?

Jednym z coraz popularniejszych trendów na dekorowanie wnętrza są ozdoby do domu wykonane z metalu, takie jak na przykład dekoracje Dąstal. Okazuje się, że mieszanie metali nadaje każdemu pomieszczeniu czysty i elegancki styl, a same ozdoby są wyjątkowo trwałe. Różne metale współgrają ze sobą doskonale, potrafią dodać głębi, a do tego prowadzą wzrok od cech koloru dominującego do kolorów akcentujących.

Jednak łączenie złota i srebra, nie wspominając już o innych odcieniach metali dostępnych obecnie na rynku, może okazać się nieco onieśmielające. Na szczęście, nie trzeba ograniczać się do materiałów metalowych. Można dodać dekoracyjne dzieła sztuki o srebrnym odcieniu lub wyeksponować miedziane naczynia kuchenne. Bez względu na to, jaki styl i paleta kolorów zostanie wybrana w danym wnętrzu, trzeba wiedzieć – od czego zacząć.

Dawniej mówiono, że absolutnie nie wolno łączyć złota i srebra, współcześnie pogląd ten na szczęście uległ przedawnieniu. Obecnie reguły te są powszechnie łamane, a mieszając złoto ze srebrem, łączą się ciepłe kolory (jak złoto) – z chłodnymi (jak srebro). Jednak kluczem do takiej kombinacji jest wybór jednego odcienia metalu, który zdominuje paletę barw, a inny go tylko uzupełni.

Aby zachować równowagę, warto wybrać tylko jeden rodzaj metalu, który zdominuje większe przestrzenie lub meble. Na przykład, jeśli w danej kuchni przeważa stal nierdzewna, można uznać ją za metal dominujący i uzupełnić ją żeliwem lub mosiądzem.

Aby nadać metalom wyrazistości, można pokusić się o rozważenie dodania ciepłego akcentu do metalu o chłodnym odcieniu, np. odrobiny złota lub miedzi do stali nierdzewnej. Ważne przy tym jest jednak, aby jeden odcień był metalem akcentującym, a drugi dominującym.

W pomieszczeniu, które zdobione jest elementami wykonanymi z metalu warto wykorzystać lustra, które pomogą uzyskać efekt odbicia światła w metalicznych elementach. Chcąc stworzyć mieszany, metaliczny wygląd całego pomieszczenia, dodaj lustro. Będzie ono odbijać Twój wystrój i sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej otwarte. Ponadto, lustro uzupełnia głębię, jaką metaliczne kolory nadają każdemu pomieszczeniu, a nawet może mieć metalową ramę!

You may also like...