Alternatywa dla tipi dziecięcego – podwieszany namiot dla dziecka

Każdy chyba w wieku dziecięcym tworzył tak zwaną bazę, zamek lub domek z pościeli, koców i krzeseł. Była to stała zabawa dla większości. Tworzenie kącika, w którym skrywało się przed światem i wymyślało najróżniejsze zabawy, historyjki i snuło się marzenia.
Obecnie rodzice nie muszą już myśleć o praniu później pościeli a dzieci martwić się o zniszczenie kolejnej kryjówki.

Jak łatwo rozwiązać problem kryjówki dzieci w pokoju?

Namiot podwieszany dla dzieci jest niemal idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy nie chcą aby dzieci budowały kolejne bazy z pościeli, a nie mają możliwości postawienia w pokoju tipi.
Jak wiadomo bowiem takie namioty typu tipi w pokoju dziecięcym zajmują trochę miejsca, a ich stelaż musi być bardzo mocny, by wytrzymać kolejne dziecięce zabawy.

W przypadku namiotu podwieszanego nie mamy tego problemu. Cała konstrukcja, która mogłaby ulec uszkodzeniu jest bowiem poza zasięgiem dzieci. Przytwierdzona jest do sufitu za pomocą solidnego umocowania. W dół spływa jedynie materiał tworzący charakterystyczny baldachim.

Jeśli martwisz się, że pociągnięcie za ów materiał spowoduje jakiekolwiek szkody to uspokajamy. Poprawnie umocowany baldachim powinien wytrzymać wszelkie zabawy, ciągnięcie za materiał, czy dziecięce “wypadki”.

Zalety namiotu podwieszanego dla dzieci

Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Przede wszystkim zajmuje mało miejsca. Na taki podwieszany namiot wystarczy wolny kącik w pokoju z miękką wykładziną na podłodze i ułożonymi poduszkami. Tyle wystarczy, aby nasza pociecha miała wymarzoną kryjówkę do zabaw.

Po drugie nie musimy obawiać się o stelaż, gdyż jego nie ma. Kupując taki namiot mamy do założenia jedynie stałe umocowanie na namiot. Raz zakładamy namiot i nie musimy się martwić zepsutym stelażem, przypadkowym złożeniem się go czy zgubieniem części po kolejnym zdemontowaniu i montowaniu namiotu.

Po trzecie taki namiot jest prostszy w utrzymaniu. Wystarczy zdjąć materiał i go uprać podobnie jak firanki. W przypadku wigwamów nie musi być to takie proste, aby zachować go w zupełnej czystości.

Po czwarte – jeśli namiot nie jest potrzebny, za to przydałoby się więcej miejsca ze względu na jakieś przyjęcie czy imprezę, wystarczy spiąć materiał namiotu lub podwiesić go o stelaż sufitowy. W taki prosty sposób namiot jest “tymczasowo” złożony bez konieczności przynoszenia narzędzi.

You may also like...