Jak przekształcić pokój dziecięcy w pokój nastolatka?

Dorasta dziecko, a wraz z nim rośnie jego gust i upodobania. Przy odpowiednio dobranej kolorystyce pokoju i umeblowania, można w procesie dorastania zadbać jedynie o wymianę dziecięcych zabawek na nastoletnie gadżety – bez konieczności przeprowadzania kosztownego remontu i wymiany mebli!

Jak zaaranżować styl pokoju dla dziecka “na wyrost”?

Pokoje dziecięce zupełnie niepotrzebnie kojarzą się z pstrokatymi kolorami i bohaterami dziecięcych bajek na wszystkim, co znajduje się w pomieszczeniu. Istnieje całe mnóstwo kolorów i deseni, w których dobrze będzie czuć się małe dziecko, jak i w przyszłości nastolatek. Przykładowo – jasne, pastelowe ściany, motywy w kratę, kwiaty lub esy-floresy, będą świetnie się sprawdzały w pokoju małego dziecka. Meble w jasnych kolorach, w tym przede wszystkim w bieli, są bardzo lubiane również przez nastolatki. Zainspiruj się tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/pokoj-dziecka i przekonaj się, że malowanie ścian w motywy z kreskówek wcale nie jest jedynym rozwiązaniem, aby urządzić pokój malucha!

Czy meble również mogą rosnąć razem z dzieckiem?

Gdy dziecko wyrośnie już z etapu pieluch, można wynieść z jego pokoju przewijak i zamiast łóżeczka ze szczebelkami umieścić zwyczajny tapczan. Kupując go, warto zadbać o jego jak najbardziej uniwersalny wygląd – jednolity kolor, dobrą jakość wykonania, mocny stelaż i gruby materac. Nawet jeśli początkowo takie łóżko będzie dla trzylatka zbyt duże, to bardzo szybko do niego dorośnie, i nawet dziesięciolatkowi nie będzie trzeba wymieniać łóżka na większy model. Dostępne są również ciekawe meble rozkładane, ze zdejmowanymi szczebelkami i innymi udogodnieniami, dzięki którym łóżko można powiększyć i pozbawić dziecięcych elementów, dostosowując je lepiej do potrzeb nastolatka. Jeśli chodzi o komody, szafy ubraniowe czy regały, mogą one z powodzeniem służyć dziecku przez długie lata, o ile ich wygląd jest wystarczająco ponadczasowy! Wystarczy klasyczny kolor, prosty krój i odpowiednia liczba półek, aby raz urządzony pokój mógł świetnie wyglądać przez kolejne długie lata.

You may also like...