Sofa, regał i stół – ożyw wnętrze z brązowymi meblami

Brązowe sofy to praktyczny element wyposażenia salonu, dlatego tak wielu sprzedawców je wystawia w witrynach, a wielu z nas je kupuje. Te i inne neutralne, brązowe meble dobrze pasują do większości palet kolorów i stylów projektowania. Ponadto ciemny brąz jest jednym z najbardziej wybaczających kolorów tapicerki, jeśli chodzi o zabrudzenia i plamy, co czyni go dobrym wyborem dla osób ze zwierzętami lub małymi dziećmi. Jednak jedną skargą, która często towarzyszy brązowym sofom, jest to, że kolor jest oklepany lub nudny, ale to po prostu nieprawda. Sprawdź te pomysły i zobacz jaki kolor pasuje do brązu aby nadać temu klasycznemu wnętrzu świeży, nowoczesny wygląd.

Brąz i ciepłe akcenty

Większość odcieni brązu ma ciepłe odcienie, co oznacza, że akcenty w chłodnych kolorach często dobrze komponują się z brązowymi sofami. Na przykład niebieskie narzuty i poduszki mogą pomóc wydobyć bogactwo brązowej skórzanej tapicerki. W salonie ściany pokryte drewnianymi panelami i różnorodne pluszowe tekstury (dostarczone przez sztuczne futra i frędzle na niebieskich i kremowych poduszkach, narzutach i dywanach) zapewniają przytulność.

Stwórz kontrast

Aby uzyskać odważny projekt i stworzyć ciekawy projekt np. na brązową sofę, wybierz nasycony kolor ściany. Przykładowo przestrzeń może mieć żywe szmaragdowozielone ściany, które sprawią, że karmelowe odcienie sofy zostaną wydobyte. Różnorodne liściaste rośliny doniczkowe dodają pomieszczeniu orzeźwiającego stylu.
Zbyt neutralna przestrzeń może wyglądać na zimną i nieatrakcyjną. Mieszanka czerwieni, żółci i zieleni powinna pojawić się na akcesoriach stołowych, poduszkach i meblach, aby wprowadzić małe kolorowe plamy do pokoju z dominacją brązu. Całkowicie białe ściany ostro kontrastują z brązem mebli.
Brązowe meble zwłaszcza sofa z brązowej skóry może być dramatycznym elementem, zwłaszcza jeśli jest to pikowany styl Chesterfield. Stylowe meble w stylu retro, w tym kraciaste krzesła z pantoflami i nowoczesny stół z połowy wieku, dodają zainteresowania białą boazerią w pokoju. Tkanina w kratę Buffalo uzupełnić może tradycyjny styl brązowej sofy, nadając jej spójny wygląd.

 

You may also like...