Mały salon – jak go urządzić?

Aranżacja małych powierzchni może być niezwykle kłopotliwa. Szczególnie, gdy staramy się urządzić idealny salon – w końcu to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu z najbliższymi, służy nam często jako pomieszczenie do organizowania spotkań, wieczornego odpoczynku, a nawet pracy. Podpowiadamy, jak zaaranżować mały salon, by był nie tylko piękny, ale przede wszystkim komfortowy i wygodny!

1. Postaw na minimalizm

Salon w stylu minimalistycznym z pewnością sprawdzi się jeśli masz do użytku niewielką powierzchnie. Staraj się nie przechowywać w nim zbędnych akcesoriów, zachowaj umiar w ozdobach i dodatkach. Wykorzystuj proste, geometryczne kształty szukając mebli, wypoczynku, a nawet lampy podłogowej i klosza.

2. Dobierz kolory

Niewielkie pomieszczenie łatwo przytłoczyć kolorystycznie. Wybierz dwie główne barwy – najlepiej jasne, takie jak biel, odcienie beżu lub szarości – oraz skomponuj je z jednym ciemniejszym lub bardziej żywym kolorem dodatków. Żywsze kolory, takie jak soczysta żółć czy zieleń sprawdzą się jako niewielkie elementy ozdobne (np. abażuru, poduszek ozdobnych). Możesz wykorzystać także ciemniejsze barwy mebli lub dodatków.

3. Pamiętaj o oświetleniu

Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję użytkową, ale również wpływa na to, jak prezentuje się nasz salon. Niewielkie powierzchnie muszą być doskonale oświetlone, a barwa światła powinna być maksymalnie zbliżona do naturalnych promieni słonecznych. Mały salon dodatkowo możemy rozświetlić stosując naścienne panele ledowe lub lampy stojące, które będą zarówno pełnić funkcję użytkową, jak i ozdobią i wykończą całą aranżację.

W małym salonie możesz zastosować również kilka tricków, które optycznie powiększą pomieszczenie. Wykorzystaj duże lustra naścienne, które sprawią, że wnętrze będzie wydawać się znacznie większe. Dobrym pomysłem będzie również wybranie mebli z wysokim połyskiem oraz elementów szklanych, takich jak witryny czy stoliki. Wszystko to sprawi, że Twój salon stanie się przyjemnym, komfortowym i pięknym miejscem, w którym z chęcią spędzisz czas z najbliższymi.

You may also like...