Differin a planowana ciaza

W terminie, kiedy staramy się z swym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, by jak już powiadomić grupę oraz mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich działanie jest bowiem bardzo przydatne. Polega na znalezieniu hormony HCG (dawanego w wypadku spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle otwarte w obsłudze i dodatkowo bardzo wrażliwe, dlatego należy je korzystać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z kilku czynników:

przeterminowanie – tak toż jak całych nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych oraz nie należy stosować po upływie terminu ważności. To skoro jego wielkości mogą stanowić zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na wynik testu ciążowego nie tylko jego doskonałe zrobienie i odczekany okres z czasu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są również choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak to, osoby z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do lekarza, gdyż w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do której tak tak nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Widać to oznaczać, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie silna odnaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby czerpać pełniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy mieć o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne także dla większej swobód należy udać się do specjalisty i stworzyć specjalne badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą nastąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.